E-commerce prostredníctvom platformy Amazonu rastie aj v Európskej únií. Tento marketplace je priamo zastúpený napríklad v Nemecku, Anglicku, Španielsku, Francúzsku, Taliansku, teda na veľkých trhoch.

Riešenia logistiky od FHB Group (FHB) samozrejme reflektujú aj tento predajný kanál a preto poskytujeme tieto služby pre našich eshop a B2B zákazníkov, v nasledujúcej terminológií Amazonu:

1. Fulfillment by Merchant (FBM)

Ide o postup, kedy je eshop zodpovedný za expedíciu objednávok vytvorených na Amazone vo vlastnej réžií – teda prostredníctvom Fulfillment by FHB ako 3PL operátora.

Sme priamo napojení na manažment objednávok a skladových zásob tovarov zákazníka, zalistovaných na marketplace Amazonu. Keďže prevádzkujeme vlastnú sieť line haul liniek pre balíky do celej EU a spolupracujeme s kvalitnými kuriérskymi spoločnosťami na doručovanie poslednej míle, vieme v štandarde Amazonu doručiť a informovať zákazníka o doručení objednávky.

Toto je naša konkurenčná výhoda, keďže z jednej lokácie - skladu FHB ako eshop priamo pokryjete objednávky z Nemecka, Talianska, Poľska, Francúzska atď. priamo do rúk adresáta a pre niektoré destinácie v režime nasledujúci pracovný deň.

Obrovskou výhodou pre Vás, ako e-commerce obchodníka, je nezávislosť logistiky. Plníte zároveň objednávky Amazonu, a rovnako obsluhujete z rovnakých skladových zásob aj Vaše eshopy, priame značkové eshopy, kde vyhráva Váš brand. Rovnako nie je ovplyvnená ani možnosť dropshippingu, zapojenia sa do affiliate sietí, microeshopov, telemarketingu a podobne, Fulfillment by FHB expeduje objednávky v jednom toku a v plnom komforte pre cieľového zákazníka.

2. FHB poskytuje prípravu pre FBA

Druhou možnosťou, kde FHB poskytuje služby pre Amazon je využitie ich FBA – Fulfillment by Amazon.

FBA je využitie platených služieb logistiky Amazonu z ich skladov. Objednávky expeduje priamo Amazon, v jednom procese spolu s vlastnými objednávkami – teda vy ako eshop máte síce jednoduché riešenie, ktoré je ale drahšie a bez kontroly. Stratíte kontrolu nad tovarom, kvalitou balenia, budovaním značky a zákazníckej vernosti. Balenie je v štandarde Amazonu, z ich logom na krabici, ich riešením zákazníckych vratiek atď.

Ak sa rozhodnete aj pre túto možnosť, FHB poskytuje takzvanú „Prípravu pre Amazon“. Ide o proces predbalenia a označenia tovaru do štandardov pre ich príjem na sklad. Teda pobalenie do štandardizovaných počtov kusov na položku, označenie tovaru etiketami jazykov, kde sa bude predávať, vkladanie manuálov do výrobkov atď.

Následne FHB zabezpečuje paletovú alebo balíkovú prepravu do jedného z ich skladov, opäť preprava je označena podľa online systému.

Mimo Amazonu poskytujeme služby aj pre e-shopy, ktoré využívajú služby rôznych e-commerce platforiem a máme pripravené integrácie napríklad pre Shopify, BaseLinker, Shoptet, EasySales, PrestaShop, Metakocka, SuperFaktúra a ďalšími.

Prípadová štúdia - Vybavenie objednávok pre medzinárodného predajcu elektroniky na Amazone