Tlačová správa: Prudký rast objednávok ruka v ruke s miliónovými investíciami

Spoločnosť Fulfillment by FHB Group po zavŕšení plánovaných investícií do automatizácie a informatizácie e-commerce logistiky v hale vo Svätom Jure pokračuje otvorením nového skladu v Senci. Cieľom oboch logistických centier je zvládnuť zvyšujúci objem objednávok, ktorý pramení z prudkého nárastu nových klientov.

Bratislava – Dominantný poskytovateľ fulfillmentu v strednej a východnej Európe zavŕšil sériu plánovaných miliónových investícií do automatizácie a informatizácie logistického procesu. V hlavnom sklade vo Svätom Jure sa tak spoločnosť rozrástla o rôzne automatizované baliace zariadenia, sortre, dopravníky a vozidlá.

S ohľadom na rast spoločnosti prichádza otvorenie ďalšieho logistického centra v Senci, ktoré má v prvej fáze rozlohu približne 10-tisíc metrov štvorcových. Nové priestory otvorili svoje brány v auguste 2023 a sú vybavené, rovnako ako prechádzajúce, pokročilými a svetovo unikátnymi technologickými zariadeniami.

Riešenie na prudký rast

Nepretržitý rozvoj kapacít a vybavenia je odpoveďou na aktuálne výrazné zvýšenie v dopyte zo strany e-commerce podnikov o služby spoločnosti Fulfillment by FHB Group. Tá každoročne od svojho vzniku eviduje stupňujúci rast v podobe zákazníkov a vybavených zásielok.

Nábor nových klientov od konca roku 2022 získal ešte výraznejšie obrátky, čo sa odzrkadlilo zaujímavým trendom v podobe násobného mesačného nárastu doručených zásielok. Výsledkom sú pravidelné rekordné čísla, či už pri denných, týždenných alebo mesačných vybavených objemoch objednávok.

„Je nutné byť pripravený zvládať nárast v doručených balíkoch a zároveň si udržať momentum a aktuálny rastúci trend spoločnosti. Prirodzeným dlhodobým riešením je preto zavádzanie nových technológii, rozširovanie skladových kapacít a služieb, zveľaďovanie vozového parku, ale aj otvorenie nových pracovných pozícii na viacerých úrovniach,“ tvrdí Rastislav Tinák, PR a marketingový manažér vo Fulfillment by FHB Group.

Otvorenie nových priestorov a rast objednávok sa nezaobíde aj bez skúsenej a odbornej pracovnej sily. Príležitosťou v regióne je preto aj ponuka práce na viacerých pozíciách so zaujímavými podmienkami.

Technológie predstavujú rozdiel

Vybavenie v oboch skladoch obsahuje unikátne zariadenia vo svete e-commerce logistiky. Pekným príkladom na poli technológii v procese fulfillmentu sú baliace a sortovacie stroje, ktoré dokážu spracovať desaťtisíce balíkov denne v rôznych formách.

Balenie do krabíc má na starosti najrýchlejšia baliaca linka na svete Everest, ktorá v priebehu hodiny zabalí až 1 100 balíkov. Medzi jej ďalšie špecifiká patrí aj ekologické a bezpečné balenie presne na mieru, vďaka čomu využije v priemere o polovicu materiálu menej. Tým balíky potrebujú menej kartónu a vo vozidlách ich môže byť pri doručovaní viac.

Alternatívna forma zabalenia produktov je aj do fóliových obalov, ktoré zabezpečuje automatizovaná linka BVM Comtex. Zaujímavosťou nezaostáva ani zariadenie Priority Pack, ktoré zabalením do recyklovateľnej papierovej obálky minimalizuje pohyb produktu, čím zároveň zvyšujú jeho bezpečnosť počas prepravy. Príležitosť spoločnosť Fulfillment by FHB Group ponúka aj prototypom, ako je baliaci stroj eComPack, ktorý nahrádza ručné vkladanie produktov do obálok.

Nasledujúcou časťou fulfillmentu je triedenie podľa krajiny doručenia, ktoré v spoločnosti prebieha prostredníctvom automatizovaných „custom-made“ sorterov a robotov. Ich kombinácia s baliacimi linkami pomáha nie len zrýchľovať proces, ale zároveň aj eliminovať chybovosť, ktorá sa v spoločnosti pohybuje takmer na nule.

Obe logistické centrá sú v oblasti skladovania a pickovania vybavené viac podlažnými mezanínovými regálmi s kapacitou niekoľko stoviek tisíc boxov, v kombinácii s paletovými regálmi. Súčasťou skladu je aj navádzanie systémov umelou inteligenciou, ktorá zabezpečuje čo najefektívnejší príjem, skladovanie, pickovanie a ostatné časti logistického procesu.

Pokročilá automatizácia a skladovacie systémy sú tak riešením na zabezpečenie plynulosti, rýchlosti a bezchybnosti procesu počas bežných dní, ale aj dokonca v priebehu sezónnych špičiek. V sklade nevznikajú žiadne omeškania a aj vďaka vlastnej celoeurópskej dopravnej sieti prebieha doručenie zásielok, vrátane dobierok, už do 24 až 48 hodín od prijatia objednávky.

K rastu s investíciami

Logistické služby tretích strán, ktoré ponúka spoločnosť Fulfillment by FHB Group, sú veľkým lákadlom pre e-commerce podniky ako efektívne riešiť proces fulfillmentu, najmä z pohľadu rozsahu služieb a nákladov. Výhodou pre e-shopy z celého sveta sú pri outsourcovaní hlavne investície do technologických a informačných riešení, ktoré sú nevyhnutné v modernej a dynamickej logistike.

„Aktuálne trendy v e-commerce logistike jasne ukazujú, akým smerom sa bude táto oblasť vyvíjať ďalej. Dôraz sa dáva najmä na rýchlosť a bezchybnosť vybavovania objednávok a ich medzinárodného doručovania, ekológiu a čo najlepšieho zážitku z nakupovania pre zákazníkov. Aj preto nepretržite pracujeme na tom, aby sme prinášali čo najlepšie služby našim klientom a udržali si tak náš pravidelný rast,“ dodáva Rastislav Tinák.

Logistické centrá v spoločnosti tak budú aj naďalej vybavované novými technologickými zariadeniami, pokročilou informatizáciou a zlepšovaním služieb. Cieľom spoločnosti je upevniť si pozíciu lídra na trhu fulfillmentu v strednej a východnej Európe a prinášať komplexné riešenia pre e-shopy z celého sveta.

Komentáre k tomu článku nie sú povolené.