Vybavenie objednávok pre medzinárodného predajcu elektroniky na Amazone

Fulfillment by FHB je vďaka line haul linkám špecialista na celoeurópsku logistiku. Preto si nás v roku 2019 zvolil medzinárodný predajca spotrebnej elektroniky ako svoje riešenie v rámci EÚ pre predaj cez marketplaces, ako sú Amazon, Allegro, eBay, eMag.

Dnes tomuto obchodníkovi zastrešujeme doručovanie do všetkých krajín z centrálneho skladu Bratislava. Vďaka priamym integráciám na platformy, sú jeho zákaznícke objednávky online prenášané do nášho systému a párované voči skladovým položkám.

Čítať viac

Slovenský predajca hračiek, ktorý expandoval do 10 európskych krajín

Hračky sú na internete veľmi populárnym tovarom. Je ich naozaj veľa rôznych druhov, od malých modelárskych figúriek až po odrážadlá, bicykle alebo detské kuchynky.

E-shop, založený v roku 2015 je u nás na sklade prakticky od začiatku jeho pôsobenia. Prišiel v stave 100 objednávok mesačne, pred spustením marketingu a rozvojom sortimentu. Od jedného dodávateľa sa dnes prepracoval ku 20+ značkám, od 6 dodávateľov z EÚ, Ázie a USA. Čo je dôležité, v roku 2019 začal s expanziou do EÚ, vybudoval lokálne e-shopy v 6 jazykoch a do ďalších 4 štátov pravidelne predáva zo svojej nemeckej a anglickej verzie.

Sortiment dnes obsahuje cez 15 000 rôznych SKU, položiek, ktoré predáva. Z toho je skladom cez 10 tisíc rôznych tovarov, v celkovom počte cez 150 000 kusov. Tok tovaru je optimalizovaný, teda týždenne sa naskladňuje nový tovar a populárne položky od každého dodávateľa. Samozrejme pomáhame aj s lokalizáciou, teda na vstupe, pri inbounde etiketujeme tovar a prikladáme preložené návody na použitie hračiek.

Čítať viac

Výrobca reklamného a firemného oblečenia predávajúci vo V4-ke

Máme radi výzvy. A vyriešenie expedície customizovaných tovarov presne takouto výzvou bolo.

Predstavte si firemné tričká. Má pekne vyšité logo, je vo firemných farbách a je vyrobené na mieru. Logo, farby, počty požadovaných kusov má každá firma iné. Teraz si predstavte, že sa jedná o tričká, mikiny, pracovné nohavice, pracovné vesty, montérky, šiltovky, reflexné vesty v X rôznych veľkostiach, mužských a ženských verziách a zrazu je z toho cez 25 000 potenciálnych SKU, unikátnych položiek, ktoré náš zákazník predáva.

Všetky tovary predáva ako štandardné, bez loga alebo customizované, brandované oblečenie pre konkrétnu firmu. Podarilo sa nám naladiť celú logistiku trvalo cez 18 mesiacov. Dnes máme 4 toky tovaru smerom na sklad a rovnako 4 spôsoby balenia na výstupe.

Čítať viac

Český home decor ecommerce s úspechom na Balkáne

V e-commerce svete môže prísť úspech z nečakanej strany. Presne to sa stalo nášmu zákazníkovi, pôvodom českej firme, ktorá ku nám presťahovala celý svoj sklad v roku 2017.

Ich sklad v Prahe, ktorý využívali od roku 2014 prestal vyhovovať z pohľadu lokácie. Dôvod bol jednoduchý – firma šikovne využila masívny rozvoj e-commerce, ktorý nastal v Rumunsku, Bulharsku prakticky z nulových úrovní. Eshop predáva široký sortiment doplnkov do domácnosti – takzvaný home-decor segment. Predstavte si vankúše, sviečky, vázy, príbory, obliečky a podobne, teda tovar, kde je naozaj veľa dizajnových možností.

V roku 2014 firma predávala asi 100 objednávok denne len v rámci Českej republiky. V roku 2016 sa tento pomer zásadne zmenil, CZ predaj síce narástol na 250 objednávok denne, ale Rumunsko s Bulharskom robili rovnaké čísla – a to z roka na rok. Preto po Vianočnej sezóne 2016 padlo rozhodnutie presťahovať skladu ku nám, do Fulfillment by FHB – skladu Svätý Jur. Aj keď by ste si povedali, prečo ide CZ firma so skladom na Slovensku, navyše z veľkej a rozvinutej Prahy?

Čítať viac

Importér kozmetiky do Európy

Úspešný slovenský importér americkej značky kozmetiky si nás vybral v roku 2020 ako nového logistického partnera. Kozmetická značka, úspešná v USA, kde dosahuje predaje v objeme 1 miliardy dolárov, postavená na bio a udržatelných princípoch si priam žiadala zastúpenie aj v našom regióne. Slovenskej firme a jej majiteľom sa podarilo získať postavenie autorizovaného importéra pre 5 krajín – SK, CZ, HU, PL, RO. Tým pádom sa ich dovtedajšie logistické nároky znásobili zo dna na deň – a racionálne si vyhodnotili potrebu outsourcovat celé skladovanie a expedovanie objednávok.

Súčasťou zmluvy bola aj klauzula o spustení B2C eshopov vo všetkých krajinách naraz. Tu si importér vybral skúseného partnera v eshop technológiách. Jeho platformu máme dlhodobo priamo napojenú na naše API, teda prenos skladových zásob a objednávok bol po krátkom otestovaní bezproblémový.

Čítať viac