Hračky sú na internete veľmi populárnym tovarom. Je ich naozaj veľa rôznych druhov, od malých modelárskych figúriek až po odrážadlá, bicykle alebo detské kuchynky.

E-shop, založený v roku 2015 je u nás na sklade prakticky od začiatku jeho pôsobenia. Prišiel v stave 100 objednávok mesačne, pred spustením marketingu a rozvojom sortimentu. Od jedného dodávateľa sa dnes prepracoval ku 20+ značkám, od 6 dodávateľov z EÚ, Ázie a USA. Čo je dôležité, v roku 2019 začal s expanziou do EÚ, vybudoval lokálne e-shopy v 6 jazykoch a do ďalších 4 štátov pravidelne predáva zo svojej nemeckej a anglickej verzie.

Sortiment dnes obsahuje cez 15 000 rôznych SKU, položiek, ktoré predáva. Z toho je skladom cez 10 tisíc rôznych tovarov, v celkovom počte cez 150 000 kusov. Tok tovaru je optimalizovaný, teda týždenne sa naskladňuje nový tovar a populárne položky od každého dodávateľa. Samozrejme pomáhame aj s lokalizáciou, teda na vstupe, pri inbounde etiketujeme tovar a prikladáme preložené návody na použitie hračiek.

Čo je pre nášho zákazníka, teda e-shop kľúčové, je sezónnosť. Hračky majú pochopiteľne obrovský peak na Vianoce – sú to jednoducho darčeky. Pre ilustráciu, ako veľká je toto pre logistiku výzva, len pár čísiel. Celoročne funguje e-shop približne na 700-1000 objednávkach denne, pri približnej potrebe 350 paletových miest tovaru. Od októbra, keď prichádza vianočný tovar, zásoby na sklad do približne polovice decembra, je zrazu skladová potreba až 3 - násobná.

Zákazníkovi poskytujeme miesto na 1000 paliet tovaru, čo je približne 30 kamiónov naraz. Rovnaký výkyv smerom hore prichádza aj v objednávkach. Úspešný štart sezóny a Black Friday, znamená za 3 dni až 15 000 objednávok, teda 5 -násobok bežných čísiel. Potom súvisle do cca 20.12. expedujeme cez 3000 objednávok denne s tým, že objednávky sú väčšie aj v počte kusov tovaru, takže reálne ide o 4 - násobný nárast voči priemeru roku.

Toto všetko zvládame vďaka našej automatizácii a príprave na sezónu, celoročne máme kapacitu pre „letné“ a „zimné“ e-shopy, ako ich voláme. V lete vyrastie letné turistické oblečenie, plavky, okuliare, záhradné a športové vybavenie a následne v zime túto kapacitu využijú hračky, knihy, parfumy, kozmetika.