Fulfillment by FHB je vďaka line haul linkám špecialista na celoeurópsku logistiku. Preto si nás v roku 2019 zvolil medzinárodný predajca spotrebnej elektroniky ako svoje riešenie v rámci EÚ pre predaj cez marketplaces, ako sú Amazon, Allegro, eBay, eMag.

Dnes tomuto obchodníkovi zastrešujeme doručovanie do všetkých krajín z centrálneho skladu Bratislava. Vďaka priamym integráciám na platformy, sú jeho zákaznícke objednávky online prenášané do nášho systému a párované voči skladovým položkám. Keďže aktuálne predáva cez 5000 rôznych SKU, ktoré sa často obmieňajú a inovujú, je online prehľad nad skladovými zásobami pre neho kľúčovou vecou pri plánovaní nákupu tovaru. Elektronika je drahá a pri rýchlom vývoji na trhu sa aj rýchlo obmieňa. Preto je celá logistická operácia plánovaná v režime Just-in-Time a skladové zásoby sú minimálne, len niekoľko dní aktuálneho predaja leží v regáloch nášho skladu.

Tento spôsob riadenia biznisu je čerešničkou na torte e-commerce logistiky. Pri denných objemoch niekoľko tisíc objednávok a pri častých marketingových kampaniach na jednotlivé značky alebo typy elektroniky, je záťaž na logistiku FHB to, vďaka čomu je predajca úspešný. Napríklad kampane pri uvedení nového Xboxu alebo Playstation na trh znamenajú denný výkyv 700 percent. Kamión tovaru príde na sklad, okamžite je naskladňovaný do informačného systému a fyzicky pripravovaný na tok expedície a rovno v ten deň aj zabalený a objednávky naložené na line haul linky.

Naše sklady tieto denné výkyvy vedia zvládať aj vďaka behu na 2 pracovné zmeny a pri operatívnom pridávaní sobotnej a nedeľnej pracovnej zmeny. Celá schéma riadenia vychystávania – pickovania a triedenia tovaru je pokrytá online v informačnom systéme, a teda sklad cca 2 hodiny dopredu vie, s akým počtom kusov tovaru má počítať v pracovnom zaťažení. Nuž a medzičasom prídu od zákazníkov nové objednávky a ideme znovu.