V ecommerce svete existujú rôzne spôsoby, ako Vám – eshopu - môže zákazník zaplatiť za ním vytvorenú objednávku tovaru. Základné delenie je jednoduché – online platby versus na dobierku.

Fulfillment by FHB pre zákazníkov poskytuje spracovanie dobierok. Je to proces, kedy prostredníctvom doručujúceho kuriéra adresát zaplatí pri prebratí balíka – z ruky do ruky. Tieto hotovostné peniaze sa následne spracujú, prídu na naše konsolidačné bankové účty a vďaka informačnému systému – párovaniu - ich dostanete na svoj firemný bankový účet presne 1:1.

Samozrejme, aj doručovacie spoločnosti modernizujú svoje procesy a vďaka mobilným platobným terminálom vie adresát platiť nie len cash, ale priamo platobnou kartou doručujúcemu kuriérovi.

Platby na dobierku ( po anglicky COD – Cash on delivery) majú výhody v spontánnosti nákupu – preto tento spôsob platby, hlavne v Strednej a Východnej Európe stále preferuje od 30 do 80 percent zákazníkov. Napríklad v Českej republike a na Slovensku je to 72 %, v Rumunsku 69 %, v Slovinsku 53 % a v Maďarsku 54 %. Bez COD možnosti platby neviete ako e-shop reálne zarábať na týchto trhoch.

Vďaka outsourcingu logistiky od FHB viete s jedným partnerom vyriešiť kompletné spracovanie dobierok vo všetkých EU krajinách, s dôrazom na spracovanie v lokálnych menách – CZK v Českej republike, RON v Rumunsku, BGN v Bulharsku, HRK v Chorvátsku, HUF v Maďarsku, PLN v Poľsku….a samozrejme v EUR vo zvyšných štátoch.

Fulfillment by FHB Vám sprocesuje platby a vy ako ecommerce predajca potrebujete len jeden bankový účet, vedený v EUR. Postaráme sa o clearovanie platieb za každý jeden balík a manažment odplácania od 50+ kuriérskych a poštových spoločností v celej EU.