V e-commerce svete existujú rôzne spôsoby, ako môže e-shopu zákazník zaplatiť za ním vytvorenú objednávku tovaru. Základné delenie je jednoduché – online platba alebo dobierka. Nové technológie a postupný pokrok pridávajú ďalšie možnosti platieb, či už v online prostredí, ako napríklad Paypal, kryptomeny a podobne. Samozrejme, aj doručovacie spoločnosti modernizujú svoje procesy a vďaka mobilným platobným terminálom vie adresát platiť nie len v hotovosti, ale priamo platobnou kartou doručujúcemu kuriérovi.

Fulfillment by FHB Group pre zákazníkov poskytuje celoeurópske spracovanie dobierok. Je to proces, kedy prostredníctvom doručujúceho kuriéra adresát zaplatí pri prebratí balíka – z ruky do ruky alebo spomínanou kartou. Tieto hotovostné či bezhotovostné peniaze sa následne spracujú, prídu na naše konsolidačné bankové účty a vďaka informačnému systému – párovaniu - ich dostanete na svoj firemný bankový účet presne 1:1.

Platby na dobierku ( po anglicky COD – Cash on delivery) majú výhody v spontánnosti nákupu – preto tento spôsob platby, hlavne v strednej a východnej Európe stále preferuje od 30 do 80 percent zákazníkov. Napríklad v Českej republike a na Slovensku je to 72 %, v Rumunsku 69 %, v Slovinsku 53 % a v Maďarsku 54 %. Aj kvôli týmto údajom patrí dobierka k stále dôležitým platobným metódam, ktoré dokážu e-shopu priniesť skupiny zákazníkov, ktorí naďalej preferujú zaplatenie za tovar až pri jeho prevzatí.

Vďaka outsourcingu logistiky od Fulfillment by FHB Group viete s jedným partnerom vyriešiť kompletné spracovanie dobierok vo všetkých EU krajinách, s dôrazom na spracovanie v lokálnych menách – CZK v Českej republike, RON v Rumunsku, BGN v Bulharsku, HRK v Chorvátsku, HUF v Maďarsku, PLN v Poľsku a samozrejme v EUR vo zvyšných štátoch.

Fulfillment by FHB Group vám sprocesuje platby a vy ako e-commerce predajca potrebujete len jeden bankový účet, vedený v EUR. Postaráme sa o clearovanie platieb za každý jeden balík a manažment odplácania od 50+ kuriérskych a poštových spoločností v celej EU.