Vo svete e-commerce patria rýchle, spoľahlivé a bezchybné doručenie k zásadným faktorom úspechu. Klienti prostredníctvom našich služieb môžu doručovať zásielky v rámci Európy a celého sveta.

Osloviť čo najviac trhov im dopomôžu naše denné dopravné linky, ale napríklad aj ďalšie výhody, ako je celoeurópske dobierkové riešenie a veľa ďalších. Zo dňa na deň bezproblémovo doručíme balíky na Slovensko, ale aj:

Na doručovanie zásielok využívame vlastnú dopravnú sieť, ktorej súčasťou sú vozidlá rôznych veľkostí, v kombinácii s relevantnými kuriérskymi spoločnosťami pri doručovaní na poslednú míľu. Nakoľko denne vybavíme veľký objem zásielok máme u všetkých globálnych doručovateľských spoločností dohodnuté výhodnejšie ceny. To je veľká výhoda pre e-shopy, ktoré majú limitovaný počet objednávok a tak majú na základe objemu veľa krát vyššie ceny za doručovanie.

Naše priame dopravné linky (line haul) každý deň vyrážajú do viacerých krajín, ktoré sú: CZ, HU, PL, RO, SLO, FR, HR, BG, AT, DE, SWZ, IT. Zásielky vo väčšine prípadov už v deň zaevidovania objednávky prevezieme do niektorých z krajín, kde balíky odovzdáme kuriérom, ktorý ich následne na poslednú míľu doručia do rúk zákazníkov.

Dodanie, aj vzhľadom na našu ideálnu lokalitu v strede Európy je tak vo väčšine prípadov rýchlejšie, ako pri využívaní výhradne kuriérskej spoločnosti. Nevyžaduje si toľko prestojov a krokov pri spracovaní jedného balíka, vďaka čomu doručujeme už do 24 až 48 hodín od zaevidovania objednávky.

Počas spätnej cesty naši vodiči prevezmú aj vrátené a nedoručené zásielky, ktoré následne prinesú na naše vratkové pobočky v daných krajinách, prípadne z nich prevezmú už zdokumentovaný a spracovaný tovar a prinesú ho na sklad. Cesta dopravnej linky je tak maximálne efektívna s prihliadnutím na ekologický, ale aj ekonomický aspekt.

Naša dopravná sieť tak vášmu e-shopu a podnikaniu prináša hneď niekoľko výhod. Tie najzásadnejšie sú:

 1. Rýchlosť – naše dopravné riešenie sú v niektorých prípadoch rýchlejšie, ako pri využívaní externej kuriérskej spoločnosti, ktorá využíva sieť dep.
 2. Nižšie dopravné náklady – cena dopravy pri vlastných linkách vie byť v porovnaní s čisto kuriérskym doručovaním nižšia.
 3. Potenciál expanzie – väčšia šanca dostať e-shop a jeho dosah do na nové zahraničné trhy.
 4. Spoľahlivosť – lepšie sledovanie, monitorovanie a bezpečnosť tovaru počas tranzitu.
 5. Výraznejšia kontrola nad doručovaním – prejavuje sa rýchlejším a bezstarostným dodaním balíkov zákazníkom. Možnosť lepšie zasiahnuť pri neočakávaných situáciách (počasie, zápchy).
 6. Prispôsobenie služieb potrebám e-shopov – dokážu ponúknuť lepšiu flexibilitu vzhľadom na potreby e-shopov a ich spotrebiteľov.
 7. Výhoda pred konkurenciou – otvára dvere možností veľkých hráčov na e-commerce trhu.
 8. Lepšia optimalizácia – výraznejšia efektívnosť pri doručovaní.
 9. Sloboda pri doprave – nižšia závislosť od kuriérskych spoločností a ich harmonogramu.

Doručovanie v praxi

Balíky doručujeme zákazníkom (fyzickým osobám), ale aj taktiež firmám (pravidelné zásobovanie). V rámci niektorých hlavných miest vieme tovar doručiť už v ten istý deň.

Rýchlu prepravu tovaru zabezpečujeme nie len v Európe, ale aj v celom svete, kde napríklad do 24 až 48 hodín dopravíme expresne zásielku aj na Nový Zéland a podobne. Časovo dôležité zásielky preto pre nás nepredstavujú problém a to aj vďaka našim dlhoročným skúsenostiam.

Dopravu realizujeme aj prostredníctvom pošty. Zabezpečujeme garantované doručenia a osobné odbery pre vašich zákazníkov.

Súčasťou našich služieb je aj celoeurópske dobierkové riešenie, kde naši skúsení pracovníci spracujú tieto platby, v prípade potreby premenia meny a následne zašleme peniaze na váš účet v 1:1 pomere. V praxi naše doručovanie a dopravné riešenia vyzerajú nasledovne:

 1. Expedovanie balíkov a cross-docking – zásielky sú expedované buď priamo z nášho skladu alebo službou založenou na okamžitom prekladaní tovaru bez potreby jeho skladovania, ktorá nesie názov cross-docking.
 2. Triedenie balíkov – vďaka automatizovanému sorteru v kombinácii s baliacimi linkami sú balíky prostredníctvom dopravníkov rozdelené podľa krajiny doručenia a kuriérov na poslednú míľu.
 3. Naloženie vozidla – roztriedené balíky sa uložia do konkrétnych vozidiel, ktoré každý deň vyrážajú do rôznych krajín Európy.
 4. Preprava – dopravné linky doručia zásielky do depa kuriérskych spoločností na poslednú míľu, spravidla už do 24 hodín od zadania objednávky zákazníkom.
 5. Doručenie na poslednú míľu – kuriérske spoločnosti vzápätí doručia zásielky jednotlivým zákazníkom. Vďaka vysokým objemom u najväčších kuriérskych spoločností máme výhodné ceny, nie len do Európy, ale aj celého sveta.
 6. Prevzatie vratiek – naši prepravcovia prevezmú nedoručené alebo vrátené zásielky.
 7. Príjem na vratkových pobočkách – následne ich prinesú na vratkové pobočky, prípadne na náš hlavný sklad, kde produkty skontrolujeme, zaznamenáme a v prípade potreby riešime s klientom.
 8. Spracovanie dobierok – dobierky spracujeme, premeníme na potrebnú menu pri čo najvýhodnejšom kurze a pošleme klientovi v pomere 1:1 na jeho účet.

Cargo – objemnejšie zásielky

Súčasťou našich dopravných riešení pre e-commerce klientov zabezpečujeme aj cestné (paletová doprava, dokládky, kamióny), námorné a letecké cargo či už v rámci Európy alebo celého sveta. Doprava objemnejších tovarov alebo zariadení preto nie je žiadny problém, bez ohľadu na to, kde je ich miesto doručenia.

Po celej Európe dopravíme palety, dokládky (LTL), celokamiónové množstvá (FTL) bez zbytočných starostí s hľadaním prepravcov. Zabezpečíme vám prepravu kontajnerov, paliet od výrobcu kdekoľvek v zahraničí priamo na Slovensko a naopak.