Fulfillment je jedným z faktorov úspechu e-commerce predajcov. Logistika tretích strán, tiež známa ako 3PL (Third party logistics), je systém, v ktorom organizácia (tretia strana) poskytuje logistické služby spoločnostiam, ktoré potrebujú zabezpečiť efektívnu distribúciu tovaru a zásob. Keď vybavovanie objednávok prebieha hladko, zákazníci sú spokojní a e-commerce predaj rastie.

Vo Fulfillment by FHB Group poskytujeme všetky služby, ktoré sú potrebné z hľadiska logistiky, čiže skladovanie, pickovanie a balenie, finalizáciu, odosielanie zásielok, zúčtovanie dobierok, riešenie vratiek, cross-docking a pod. Naše 3PL sklady spracovávajú a odosielajú objednávky viacerých spoločností s využitím pokročilej automatizácie (napr. automatické baliace linky), vlastného informačného systému a rôznych inovatívnych technológií. Vďaka nášmu prepracovanému systému sú objednávky spracované hneď ako prídu do nášho skladu, pričom každý produkt je vyberaný, balený a expedovaný s precíznosťou tak, aby bola zaistená spokojnosť zákazníka.

Skladovanie je vykonávané v moderných logistických halách. Každá SKU položka má samostatne vyhradené skladovacie miesto, buď vo viacpodlažnom mezanínovom regálovom systéme alebo na palete.

Keď zákazník zadá objednávku, u nás ako 3pl poskytovateľa prichádza na rad proces pick & pack, čiže vypickovanie tovaru zo skladových pozícii, jeho triedenie do objednávok, následne zabalenie objednávok a príprava na expedíciu. Celý tento proces sa deje vďaka moderným technológiám, rýchlo a s minimálnou chybovosťou.

Medzi obalové materiály, ktoré vo Fulfillment by FHB Group používame, patria kartónové krabice, bublinkové fólie, lepiace pásky, ale aj rôzne typy vreciek. Ak chcete, aby vaša značka zažiarila pri prvom kontakte so zákazníkom, vieme použiť aj vaše vlastné obaly, či už krabice alebo pásky.

Ďalším krokom je odoslanie objednávky. Veľkou výhodou Fulfillment by FHB Group je, že vieme vlastnou dopravou v kombinácií s overenými last-mile kuriérskymi firmami rýchlo doručiť tovar koncovému zákazníkovi do Európy, ale aj celého sveta. Vďaka našim line-haul linkám napríklad do Nemecka, Francúzska, Talianska, Rumunska, Poľska Slovinska, Bulharska, Chorvátska, Maďarska, Českej republiky, Rakúska a pod, sme špecialistom pre celoeurópsku logistiku. Objednávky plníme v ten istý deň a doručujeme zvyčajne do 24 hodín. Samozrejmosťou je zúčtovanie dobierok a spracovanie vratiek.

Inštitút Korn Ferry uverejnil štúdiu o outsoursovaní logistiky. Táto štúdia identifikuje výhody využívania 3PL spoločností a tvrdí:

  • Až 70 % respondentov v štúdii tvrdí, že využívanie 3PL spoločností im pomohlo znížiť celkové náklady na logistiku.
  • Viac než 80 % respondentov tiež tvrdilo, že spolupráca s 3PL logistickými spoločnosťami malo za následok zlepšenie starostlivosti o zákazníkov.